Pracownicy MOPR w Bytomiu będą protestować pod urzędem miasta

• piątek, 30 Czerwca 2023
  • Branże

fot. NSZZ "S" Region Śląsko-Dąbrowski

Już dziś odbędzie się demonstracja pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Domagają się podwyżek wynagrodzeń. Dotychczasowe rozmowy z władzami miasta na ten temat nie przyniosły rezultatów.

– Protest zacznie się o 14.15 przed siedzibą dyrekcji MOPR przy ul. Strzelców Bytomskich 16. Następnie odbędzie się przemarsz pod urząd miasta. Chcemy, żeby władze Bytomia wreszcie zaczęły traktować nas poważnie. Podczas rozmów za każdym razem słyszymy, że wszyscy rozumieją, jak ciężka jest nasza praca i jak niskie wynagrodzenia za nią dostajemy. Jednak, gdy przychodzi do konkretów, to okazuje się, że pieniędzy dla nas nie ma – mówi Henryk Stawski, przewodniczący Solidarności w bytomskim MOPR.

Spór trwa od października

Spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac trwa od października ubiegłego roku. W tym czasie odbyło się kilka spotkań negocjacyjnych między przedstawicielami strony społecznej i władz miasta. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych wymiernych rezultatów. Główny postulat zgłoszony przez związki zawodowe to 1000 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników.

26 maja związkowcy rozpoczęli akcję protestacyjną polegającą na oflagowaniu jednostek wchodzących w skład MORP. Już wówczas zapowiedzieli, że są gotowi na ostrzejsze formy protestu ze strajkiem włącznie, jeśli władze miasta nie przedstawią konkretnych propozycji dotyczących realizacji postulatów płacowych strony związkowej.

W MOPR w Bytomiu zatrudnionych jest blisko 350 pracowników.

Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „Solidarność”