Waldemar Bartosz kolejny raz przewodniczącym świętokrzyskiej Solidarności

• piątek, 30 Czerwca 2023
  • Regiony

fot. arch./Tygodnik Solidarność

Tak zdecydowali delegaci XXII WZD Regionu Świętokrzyskiego. Waldemar Bartosz nie miał konkurentów. Otrzymał 109 głosów na 117 możliwych.

Delegaci wybrali też 30-osobowy Zarząd Regionu, 5-osobową Komisję Rewizyjną i 7 delegatów na Krajowy Zjazd Solidarności.

Warto pracować nad rozwiązaniami dobrymi dla ludzi pracy

Gośćmi XXII WZD byli m.in. senator Krzysztof Słoń, naczelnik Delegatury IPN w Kielcach dr Dorota Koczwańska-Kalita oraz Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, który gratulując Waldemarowi Bartoszowi zwycięstwa w głosowaniu, podkreślił równocześnie, że związki zawodowe są potrzebne zarówno jako partner pracodawców, jak i rządu w wypracowywaniu takich rozwiązań, które są dobre dla ludzi pracy. Wiodącą rolę w tym procesie odgrywa według niego Solidarność.

XXII Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” odbywało się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w czwartek, 29 czerwca 2023 r. Przed obradami delegaci wzięli udział we mszy świętej sprawowanej przez biskupa Andrzeja Kaletę w seminaryjnym kościele pw. Trójcy Świętej.

Świętokrzyska Solidarność liczy ponad 16 tysięcy związkowców działających w 188 organizacjach. W Regionie jest zarejestrowanych sześć sekcji branżowych.

Waldemar Bartosz pełni funkcję przewodniczącego od 1989 roku.

Region Świętokrzyski NSZZ ,,Solidarność”