Zbigniew Sikorski poprowadzi Radę Sekretariatu Przemysłu Spożywczego przez następne pięć lat

• piątek, 30 Czerwca 2023
  • Branże

fot. D. Jaromin

29 czerwca w Borkowie Kościelnym koło Sierpca odbył się sprowozdawczo-wyborczy Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”. Jednym z gości na spotkaniu był przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S” Piotr Duda.

Zbigniew Sikorski z powodzeniem kierował Radą Sekretariatu także w poprzedniej kadencji. Delegaci postanowili obdarzyć go zaufaniem po raz kolejny, w związku z czym będzie on sprawował funkcję Przewodniczącego także w latach 2023-2028.

Piotr Duda o działaniach Komisji Krajowej

Na zebraniu jako gość pojawił się Piotr Duda. Zrelacjonował działania, jakie Komisja Krajowa podejmowała w ostatnich latach. Opowiedział także szczegółowo o drodze do porozumienia, które Solidarność i rząd podpisały 7 czerwca i o rozwiązaniach, jakie się w nim znalazły. To m.in. ochrona działaczy związkowych, pieniądze dla budżetówki, emerytury pomostowe, odmrożenie odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych czy dodatki dla pracowników DPS-ów.