14. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego. Podlaska „S” złożyła kwiaty pod pomnikiem Patrona Związku

• czwartek, 13 Czerwca 2024
  • Regiony

W 14. rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki delegacja Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” na czele z przewodniczącym Józefem Mozolewskim złożyła kwiaty pod białostockim pomnikiem kapelana Solidarności.

Ku czci patrona „S”

W tym dniu, tj. 9 czerwca, odprawiona została również uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego.

W nabożeństwie, które odbywało się w białostockim kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego, wzięły udział tłumy wiernych, w tym członkowie związku zawodowego Solidarność i poczty sztandarowe nie tylko z Podlasia, ale z także z innych miejsc naszego kraju.

Przypomnijmy, że XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” ogłosił rok 2024 Rokiem bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystości związane z rocznicą beatyfikacji Patrona Solidarności wpisują się w obchody 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci.

źródło: Region Podlaski